Jacqueline Oskamp schrijft de biografie Hedy d’Ancona

Nu Groots is de liefde, haar biografie over Louis Andriessen, is verschenen heeft Jacqueline Oskamp haar leven als freelance (muziek)journalist weer opgepakt. Onder andere in De Groene Amsterdammer zullen weer stukken van haar hand te lezen zijn.
Daarnaast is Jacqueline Oskamp begonnen aan de research voor een tweede biografie. Ze gaat zich de komende jaren intensief bezighouden met het leven van Hedy d’Ancona.

Hedy d’Ancona met Joop den Uyl © Rob Bogaerts / Anefo (cc0)

Jacqueline Oskamp: ‘Het idee voor een biografie van Hedy d’Ancona ontstond al pratend met een vriendin en ik zag het boek meteen voor me. Een rijk leven geleid vanuit een enorme sociale betrokkenheid, waarin de oorlog, het feminisme, de sociaaldemocratie, de politiek, de kunsten en levensvragen als ouderdom en dood een natuurlijk verbond met elkaar aangaan. Hedy d’Ancona is met haar energie, bevlogenheid en standpunten iemand die wel drie generaties vrouwen tot de verbeelding spreekt en ook op mij persoonlijk heeft ze (indirect) een vormende invloed gehad: toen ik 15 jaar was had ik een abonnement op Opzij en las het blad elke maand van kaft tot kaft.

De biografie van Hedy d’Ancona verschijnt rond 2032 bij Ambo|Anthos.

Fijn als je dit artikel met anderen deelt:

Lees ook...

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in